Almanya’da Vahim Olay! Ormanda Bulunan Kemiklerin Akabinde Bir Kişi Yamyamlık Kuşkusuyla Gözaltına Alındı

Almanya’nın başşehri Berlin’de ormanlık bir alanda insan kemikleri bulunmasının akabinde polis cinsel şiddet kaynaklı cinayet ve “insan eti …

20 Kasım 2020 5 0

Almanya’nın başşehri Berlin’de ormanlık bir alanda insan kemikleri bulunmasının akabinde polis cinsel şiddet kaynaklı cinayet ve “insan eti yemek” kuşkusuyla bir kişiyi gözaltına aldı.

Berlin’in kuzeyindeki bu alanda insan kemikleri bulundu.

Hürriyet’in Alman medyasından aktardığına nazaran adli tıp uzmanları, 8 Kasım’da parkta gezenler tarafından bulunan kemiklerin, 5 Eylül’den bu yana kendisinden haber alınamayan elektrik mühendisi 44 yaşındaki Stefan T.’ye ilişkin olduğunu belirledi.

“Yamyamlık kurbanı olduğuna dair güçlü ispatlar var”

Berlin merkezli BZ gazetesine konuşan bir polis yetkilisi, bulunan kemiklerden birinin üzerinde hiç et bulunmadığını belirtirken, Stefan T.’nin “yamyamlık kurbanı” olduğuna dair güçlü kuşkunun oluşmasına yol açan ayrıca ispatlar olduğunu da söyledi.

Yamyamlıkla ilintili sohbet odalarını ziyaret etmiş

Polis, iz takip köpeklerinin yönlendirmesi sonucu matematik öğretmeni olduğu belirlenen 41 yaşındaki Stefan R.’nin Berlin’deki konutuna ulaştı.

Zanlı Stefan R.’nin internette yamyamlıkla ilintili sohbet odalarını ziyaret ettiği belirtiliyor.

Alman medyası, 2006’da mahpusa giren Armin Meiwes hadisesiyle bu olay ortasında benzerlik kurdu.

Armin Meiwes, insan eti yemekle ilgilenen şahıslardan oluşan bir sohbet odasında kurbanıyla tanışmıştı.

İşlediği cinayeti kameraya alan 44 yaşındaki Meiwes’in 43 yaşındaki kurbanını kendi cinsel istekleri doğrultusunda öldürdüğü belirlenmişti.

BBC Türkçe ve Hürriyet

BENZER KONULAR
YORUM YAZ