Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: ‘Yüksek Faizin Vatanı Satmak Olduğunu Söylüyordunuz, Artık Ne Oldu?

Türkiye’deki ekonomik krize ait değerlendirmelerde bulunan Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Fakirleşmesine sebep olduğunuz milletimize de …

20 Kasım 2020 2 0

Türkiye’deki ekonomik krize ait değerlendirmelerde bulunan Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Fakirleşmesine sebep olduğunuz milletimize de bir açıklama yapmak zorundasınız” dedi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, partisinin genel merkezinde gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Ülkedeki ekonomik duruma ait değerlendirmelerde bulunan Babacan, Türkiye’nin dünyada en yüksek siyaset faizi uygulayan ülkelerden biri olduğunu kaydetti.

Merkez Bankası’nın faiz kararına ait Babacan, “Dün siyaset faizini %10,25’ten %15’e yükseltti. Yani iki ayda Merkez Bankası’nın siyaset faizi %6,75 artmış oldu. Şu anda Türkiye, dünyada en yüksek siyaset faizi uygulayan ülkelerden birisi oldu” tabirlerini kullandı.

“Yüksek faiz vatanı satmaktır’ diyordunuz, artık ne oldu?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz ile ilgili kelamlarını hatırlatan Babacan şöyle devam etti:

“En yakın akrabanızla hazinenin borcu iki yılda ikiye katlandı”

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden tenkitlerini sürdüren Babacan, “2018 yılında partili cumhurbaşkanı olarak misyona başlayıp, en yakın akrabanızı iktisat idaresinin başına getirdiğiniz günden hazinenin borcu iki yılda neredeyse ikiye katlandı. Niye ülkemizde her üç şahıstan birisi işsiz ya da atıl?” diye konuştu.

Independent Türkçe

Bu haberler de ilginizi çekebilir

BENZER KONULAR
YORUM YAZ