Bakan Koca Duyurdu: Çin Aşısı İçin Bir Günde 20 Bin İstekli

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı için bugün 20 bin gönüllünün başvurduğunu …

21 Kasım 2020 5 0

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı için bugün 20 bin gönüllünün başvurduğunu bildirdi.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Ülkemizde Faz-3 çalışmalarına 15 Eylül’de başlanan, Çin’de geliştirilmiş Kovid-19 aşısı, birincinin istekli sıhhat çalışanlarına uygulanmıştı. Çalışmaların devamı için bu sabah sizlerden istekli aradığımızı duyurduk. Gün bitmeden 20 bin müracaat aldık. 83 milyon ismine binlerce teşekkür.” tabirlerini kullandı.

Birinci olarak sıhhat çalışanları üzerinde denenmişti

Sıhhat Bakanlığının açıklamasına nazaran, Türkiye’de faz-3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı, sıhhat çalışanlarından sonra vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlanacak. 

Birinci etapta yüksek riskli sıhhat çalışanları üzerinde uygulamalarına başlanan aşı, bugüne kadar 726 istekli sıhhat çalışanı üzerinde uygulandı ve 1237 doz aşı yapıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ