Beymen Club’dan sürdürülebilir koleksiyon

DNA’sındaki tabiat, keşif, macera ve özgürlük kavramlarını dizaynlarına taşıyan BEYMEN Club, 2020 Sonbahar Kış döneminde tabiata sevgiyle …

22 Kasım 2020 5 0

DNA’sındaki tabiat, keşif, macera ve özgürlük kavramlarını dizaynlarına taşıyan BEYMEN Club, 2020 Sonbahar Kış döneminde tabiata sevgiyle ürettiği yeni koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sundu.

 

 
Bilhassa denim kesimleriyle dikkat çeken; tabiat dostu, uzun ömürlü, vakitsiz dizaynların yer aldığı BEYMEN Club Sürdürülebilir Koleksiyonu, tüm üretim süreçleri sürdürülebilirlik standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen, organik ve geri dönüşümlü elyaflardan üretilen 100’ün üzerinde dizayndan oluşuyor.
 

 
Koleksiyondaki denim eserler, yüzde 95’e kadar daha az su ve yüzde 80’e kadar daha az elektrik tüketen ekolojik yıkama ile hiçbir kimyasal gereç kullanılmadan büsbütün sürdürülebilir standartlarda üretiliyor.
 

T-shirt, sweatshirt ve gömlekler ise biyolojik çeşitliliği muhafazaya yönelik, su ve toprağı kirletmeyen organik pamuk kumaşlarla tasarlanıyor.

Dönemin en dikkat cazip dizaynları ortasında yer alan dolgulu mont ve yeleklerde dünyaca ünlü Repreve firmasının büsbütün geri dönüşümlü dolgu gereçleri kullanılıyor.

Koleksiyondaki eserlere fotoğraf galerimizden, Beymen Club’ın sitesinden ve Beymen Club mağazalarından ulaşabilirsiniz.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ