Burada koronavirüsten bahsetmek yasak!

İtalya’nın başşehri Roma’da bir kafe-bar koronavirüsten kelam etmeyi “yasakladı”. Roma kent merkezinin dışındaki Ponte Galeria mahallesinde …

22 Kasım 2020 4 0

İtalya’nın başşehri Roma’da bir kafe-bar koronavirüsten kelam etmeyi “yasakladı”.

Roma kent merkezinin dışındaki Ponte Galeria mahallesinde bulunan Feeling Bar, aylardır neredeyse sırf koronavirüs salgınından konuşulmasının gergin bir hava yarattığı gerekçesiyle bu kararı aldı.

Barın bankosuna, “Koronavirüsten bahsetmek yasaktır” yazılı bir afiş asıldı. “Yasaklanan” muhabbet başlıkları ortasına “muhtemel senaryolar, yeni kararnamelerle ilgili kehanetler ve viroloji” de dahil edildi.

Barın işletmecileri, müşterilere muhabbet açmakta ilham vermesi gayesiyle farklı husus başlıkları da önerdi. Başka bir afişle, müsaade verilen tartışma mevzuları örneklerle sıralandı: Biri Bizi Gözetliyor-Ünlüler müsabakasını kimin kazanacağı üzere aktüalite bahisleri, dedikodu, tarih, genel kültür.

Koronavirüs yasağı sayesinde Feeling Bar, ulusal ve memleketler arası basının ilgisini çekmeyi başardı. İtalyan basınına konuşan bar sahibi Cristina Mattioli, bu teşebbüsü “Her şey yarı latife olarak başladı. İnsanları Covid, vefatlar, artan olaylar dışında bir şeylerden de bahsetmeye davet etmek istedik” diye açıkladı.

Bilhassa yaz aylarının sona ermesiyle müşterilerinin moral bozukluğunun arttığını söyleyen Mattioli, “Atmosfer ağır hale gelmişti. Bu yüzden müşterileri öbür şeylerden konuşmaya itmek için bu fikri bulduk” dedi.

Mattioli, müşterilerinin “en azından kahve molasında olumlu bir 10 dakika geçirmekten” mutlu olduklarını belirtti.

Mattioli’nin anlatımına nazaran Feeling Bar’ın bu uygulamasını duyan ve kendilerini tebrik etmek için gelen yeni müşterileri de oluşmaya başladı.

Bar sahibi, maksatlarının salgını küçümsemek olmadığını, gerekli bütün sıhhat önlemlerine uyduklarını da vurguladı ve “Kuralları ihlal etmeden hepimizin biraz hafiflemeye gereksinimimiz var, en azından kahve molasında” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ