CAT, Dünyanın Birinci Antibakteriyel Telefonu S42’yi Duyurdu

Vakit zaman piyasaya sürdüğü güçlü akıllı telefon modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran CAT, bu defa de dünyanın birinci …

20 Kasım 2020 5 0

Vakit zaman piyasaya sürdüğü güçlü akıllı telefon modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran CAT, bu defa de dünyanın birinci antibakteriyel telefonu “S42″yi duyurdu. Biomaster isimli bir şirket tarafından büsbütün kaplanan telefon, ISO 22196 standartlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadarıyla da yetinmeyen tüketiciler, telefonu su altında diledikleri üzere yıkayabiliyorlar. Zira telefon, evvelki modellerde olduğu üzere su da geçirmiyor.

Biomaster, CAT’in akıllı telefonu için gümüş katkılı bir kaplama yaptı. Gümüş iyonları, telefonun yüzeyindeki mikropların yayılımını engelliyor. Üstelik telefon yüzeyindeki mikrop ölçüsü da bu kaplama sayesinde kendi kendine azalıyor. Kalıcı kaplama, bu özellikleri sayesinde CAT S42’ye eşsiz bir özellik katmış oluyor. Telefonun öbür donanım özellikleri ise ne yazık ki beklentileri karşılayacak cinsten değil.

Karşınızda, dünyanın birinci antibakteriyel telefonu CAT S42

CAT’in yeni akıllı telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Dış yer için özel olarak optimize edilen bu akıllı telefon, eldiven ya da ıslak elle kullanılabiliyor. Corning Gorilla Glass 5 müdafaasıyla gelen ekranın geniş çerçevelerine eklenen ön kamera ise kullanıcılara, 5 MP çözünürlük sunuyor. Bunlara ek olarak telefonun genel yapısı, IP68 ile IP69 sertifikalarının yanı sıra MIL SPEC 810H standardını da içeriyor. Şirket, telefonun 1,8 metreden çelik üzerinde düşmesinde, rastgele bir sorun olmadığını söylüyor. Ayrıyeten bu akıllı telefon, 1,5 metre suda 35 dakika kalabiliyor.

Dünyanın birinci antibakteriyel telefonu, Mediatek Helio A20 işlemciden güç alıyor. Bu güç, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı kombinasyonuyla destekleniyor. Android 10 işletim sistemiyle gelen telefonun Android 11 güncellemesi alacağı, buna ek olarak 3 yıl boyunca da güvenlik güncellemeleri sunulacağı kelam ediliyor. Telefonun batarya kapasitesi ise 4200 mAh olarak açıklandı.

Telefonun art kısmına baktığımızda, 13 MP çözünürlük sunan tek bir art kamera ve bir de bu kamera için eklenen LED flaş olduğunu görüyoruz. Şirketin daha evvelki telefonlarında yer alan termal kamera ya da saha çalışanlarının işlerini kolaylaştıracak özellikler, bu telefonda yer almıyor. Fakat telefonun üretiliş niyeti da esasen, teknik özelliklerden çok mikrop tutmuyor olması.

CAT S42 teknik özellikleri

  • Ekran: 5 inç büyüklüğünde HD+
  • İşlemci: MediaTek Helio A20
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Art Kamera: 13 MP
  • Batarya: 4,200 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10 (Android 11 güncellemesi alacak)
  • Temas: LTE Cat 6, VoLTE, VoWiFi

Yapılan açıklamalara nazaran CAT S42, 2021’in başında ve tek bir dizaynla satışa sunulacak. Akıllı telefonun fiyatı ise 299 dolar (yaklaşık 2,300 TL + vergiler) olarak açıklandı. CAT S42’nin hangi ülkelerde satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ