Çocukların yeni okuma arkadaşı Küçük Mürmür

Andreas Schlüter’in yazıp Dirk Hennig’in resimlediği Küçük Mürmür’ün maceraları, ”Küçük Yıldızlar – Birinci Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini …

20 Kasım 2020 6 0

Andreas Schlüter‘in yazıp Dirk Hennig‘in resimlediği Küçük Mürmür’ün maceraları, ”Küçük Yıldızlar – Birinci Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini alıyor.

 

”Okuma Düzeyi 2” olarak sınıflandırılan bu sevinçli hikayeler, okumayı söken 1. sınıf öğrencilerini ve okumada hızlanmak için alıştırma yapan 2. sınıf birinci periyot öğrencilerini hem eğlenceli hem de öğretici bir okuma serüvenine davet ediyor.

Çocuklar, Kalamaryalı şirin mürekkep balığı Mürmür ve yakın dostlarıyla bir arada farklılıkların zenginliğini keşfediyor, toplumsal münasebetleri geliştirmenin ehemmiyetini öğreniyor. Mürmür’ün, karşılaştığı sıkıntılara yönelik ürettiği pratik tahliller, bir yandan okurları eğlendiriyor bir yandan da akran zorbalığının sebepleri ve sonuçları üzerine onlara düşünme fırsatı sunuyor.

 

Küçük Mürmür kitaplarının sonunda yer alan 16 sayfalık ”Bulmaca Diyarı” kısmı, çocukların

okuduklarını daha düzgün anlamalarına ve pekiştirmelerine katkı sunuyor.

 

Büyük kitap harfleri, kolay cümleler, kısa paragraflar ve fotoğraflarda dikkate yönelik ayrıntılarla okumaya heveslendiren ”Küçük Yıldızlar – Birinci Okuma Kitaplığı” serisi Tudem’in yayın planında yer alacak yesyeni kitaplarla zenginleşmeye devam edecek.

 

Hibya Haber Ajansı

BENZER KONULAR
YORUM YAZ