Covid-19 hastalarını “Acı çekmesin” diye öldüren hekim tutuklandı

Almanya’da Covid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı taammüden öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve …

21 Kasım 2020 6 0

Almanya’da Covid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı taammüden öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve Essen Polisi’nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği’nde vazife yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, mevte yol açan ilaçlar verdiği belirtildi.

Ağır bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde hayatlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin sözünde mevt hadiselerinden yalnızca biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan hekimin tabirinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini tabir ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği’nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında misyona başladığı aktarılarak, “Hekimin iki olayda, ölmek üzere olan hastalarına, vefat sürecini hızlandıracak bir unsur verdiği ihtimali üzerinde duruluyor” denildi.

Klinik idaresinin, mevt olaylarından kuşkulanarak derhal savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ