D-100 Karayolunda Yaklaşık 50 Sığırcık Kuşu Meyyit ve Yaralı Olarak Bulundu

21 Kasım 2020 4 0

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 50 civarında sığırcık kuşu D- 100 karayolunda meyyit ve yaralı bulundu. Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık …

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 50 civarında sığırcık kuşu D- 100 karayolunda meyyit ve yaralı bulundu.

Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü takımlarının yaptığı birinci incelemede, kuşlara büyük bir aracın çarpmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi.

D-100 karayolu 2. Organize Sanayi Bölgesi girişi yakınlarında yaklaşık 50 kadar sığırcık kuşunun yolda ölü ya da yaralı olarak yattığını gören Kenan Esenboğa, arabasını durdurdu.

Esenboğa, yaşayan kuşları yoldan topladı. Esenboğa’nın kuşları kurtardığı anlar arkadaşı tarafından toplumsal medyada canlı yayınlandı. Görüntüde, kuşların vefatına mana veremeyen Kenan Esenboğa, keder yaşadı.

Yetkililere bilgi verilmesinin üzerine Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü takımlarınca kuşların öldüğü bölgede inceleme yapıldı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, yaşanan kuş vefatlarıyla ilgili olarak soruşturma başlattı. Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gruplarının yaptığı birinci incelemede kuşlara büyük bir aracın çarpmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

Kaynak: Sputnik

İşte o anlar:

DİĞER VİDEOLAR
YORUM YAZ