Doktora Yapan Genç İsyan Etti: ’24 Sene Okudum, Doktora Yapıyorum, Akşama Kadar Kabak Çekirdeği Satıyorum’

23 Kasım 2020 3 0

Doktora öğrencisi adam âlâ derecede ALES, âlâ derecede İngilizce puanı olmasına karşın işsiz… Doktora yapıyor, bir yandan da kabak çekirdeği …

Doktora öğrencisi adam âlâ derecede ALES, âlâ derecede İngilizce puanı olmasına karşın işsiz…

Doktora yapıyor, bir yandan da kabak çekirdeği satıyor…

“Eğitim hayatım 24 yıl sürdü, Ulus’ta kabak çekirdeği satıyorum. Doktora yapıyorum durum bu türlü işte. Dışardan öbür şeyler söylenebilir fakat yaşayanlar için durum bu türlü. Kendimi uygun hissetmiyorum, ilkokul lise mezunlarının lider, milletvekili yahut çeşitli vazifelere geldiği bir ülkede üniversite, doktora mezunları boş geziyor. Sizce bu adaletli mi? İşi ehline vermiyorlar, bugün iktisat batar yarın diğer kurumlar batar.”

Yeniçağ Tv’ye konuşan genç, uzun yıllardır eğitim gördüğünü, doktora yaptığını kâfi düzeyde puanları olduğunu lakin mülakatlarda düşük puan verildiğinden şikayetçi.

“İş müracaatları yapıyorum 10 tane yerle konuştum, puanınız mı düşük diyeceksiniz, hayır. Düzgün derecede ALES, YDS puanım var. Gidiyoruz mülakatta 10-15 veriyor. Kendi adamına 80 veriyor. Biz de burada çekirdek satıyoruz, hakkım helal mi değil. Bir ömür uzunluğu haram para yiyecekler. Kimi şeyler benim elimde değil, bunları değiştiremiyorum. Olmayınca bir yerlerden başlamak gerekiyor. Kaybolan yıllar işte kayıp jenerasyon. Mülakatlarda üst bölümlerin, siyasi kontaklarla o listeye dahil edildiğini gördüm.”

İşte o genç:

DİĞER VİDEOLAR
YORUM YAZ