Dublör Kullanarak Tapu Değiştiren Çete Çökertildi: 10 Gözaltı

Bursa’da, Tapu Müdürlüğü’nde çalışan memurlarla iş birliği yaparak pahalı tapuları olan vatandaşları tespit edip, bu vatandaşlara benzeyen …

23 Kasım 2020 4 0

Bursa’da, Tapu Müdürlüğü’nde çalışan memurlarla iş birliği yaparak pahalı tapuları olan vatandaşları tespit edip, bu vatandaşlara benzeyen şahısları bulup dublör olarak kullanarak tapu satışı yaptıkları belirlenen çete çökertildi. Gözaltına alınan 10 çete üyesinden 8’i tutuklandı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba (KOM) Şube Müdürlüğü grupları, Bursa’da kimi tapu sahiplerinin haberleri olmadan tapularında değişiklik yapıldığı istikametindeki ihbar üzerine harekete geçti. Takımlar, tapuda çalışan kimi memurları takibe aldı. Uzun mühlet yapılan takibin akabinde, tapuda misyonlu memurların bir çeteyle iş birliği yaptığını belirledi.

Çete üyelerinin, tapuda misyonlu memurlarla iş birliği yaparak pahası yüksek tapu sahipleri hakkında bilgi edindikleri tespit etti. Çetenin bu kişilere benzeyen bireyler bularak, dublör olarak kullanıp kelam konusu yerlerin tapu ve noter periyot süreçlerini yaptıklarını tespit eden takımlar, operasyon için düğmeye bastı.

Çetenin 8 üyesi cezaevine gönderildi

Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçeleri ile Edirne’de 11 başka adrese eş vakitli düzenlenen operasyonda 11 çete üyesinden 10’u gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2’si isimli denetim kaidesiyle hür kalırken 8’i çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerle iş birliği yaptığı öne sürülen memurlara yönelik soruşturmanın da sürdüğü belirtildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ