Dünyanın birinci anti bakteriyel telefonu geliyor

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının akabinde teknoloji şirketleri hijyen yarışına girdi. İngiltere’de teknoloji firması …

21 Kasım 2020 8 0

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının akabinde teknoloji şirketleri hijyen yarışına girdi. İngiltere’de teknoloji firması Bullitt, bakterilerin çoğalmasını ve yayılmasını engelleyen birinci akıllı telefonu üretti. Cat S42 olarak isimlendirilen akıllı telefonun yüzeyinde bulunan gümüş iyonlar, bakteri yahut virüsleri öldürmese de patojenlerin yayılmasını önlüyor.

BAKTERİ SAYISINI AZALTIYOR

Firma yetkilileri akıllı telefonun, bakteri sayısını 15 dakika içinde yüzde 80 ve 24 saat içinde yüzde 99,9 oranında azalttığını sav etti.

SABUNLU SUYLA YIKANABİLİYOR

Telefonun üretici mühendisleri, aygıtın büsbütün su geçirmez olduğunu ve pak kalması için tertipli olarak sabun ve su, dezenfektanlar ve hatta çamaşır suyu ile yıkanabileceğini açıkladı. Bullitt Group Lider Yardımcısı Peter Cunningham, “Sağlık yahut toplumsal bakım ortamında çalışan müşterilerimiz için hayati değer taşıyor. Eserimiz dünyada tek. Şimdiden ağır talep alıyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ