Hollandalı Gazeteci, AB Savunma Bakanları’nın Zoom Toplantısına Daldı: ‘Polisler Gelmeden Çıksan Âlâ Olur’

AB Savunma Bakanları’nın online olarak düzenlediği tepe milletlerarası basının gündemine oturdu. Bakanlar görüşmeleri sürdürdüğü sırada …

22 Kasım 2020 3 0

AB Savunma Bakanları’nın online olarak düzenlediği tepe milletlerarası basının gündemine oturdu. Bakanlar görüşmeleri sürdürdüğü sırada Hollandalı bir gazeteci toplantının ortasına daldı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda olduğu üzere diplomatik toplantılar da Zoom üzere platformlarda online olarak yapılmaya başlandı. Ancak kritik bilgilerin paylaşıldığı bu toplantıların inançlı olup olmadığı tartışmalarını alevlendirecek bir olay yaşandı.

AB ülkelerinin Savunma Bakanları, dün AB Dış Bağlar ve Güvenlik Siyaseti Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in başkanlığında bir toplantı düzenledi. 

Lakin toplantının davetsiz bir konuğu vardı. Hollandalı gazeteci Daniel Verlaan, bakanlar görüşmeye devam ettiği sırada toplantının ortasına daldı.

Şifreyi Hollandalı Savunma Bakanı paylaşmış

Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld’in Twitter’da paylaştığı fotoğrafta Zoom toplantısına ilişkin kullanıcı ismi ve şifre ayrıntılarını fark eden Verlaan, giriş yapmayı başararak bir anda ekranda belirdi. 

Evvel büyük bir şaşkınlık sonra gülüşmelerin yaşandığı o anlarda Borrell ve Verlaan’ın diyaloğu dikkat çekti.

“Gizli bir konferansın içine daldığının farkında mısın?”

Borrell, “Gizli bir konferansın içine daldığının farkında mısın? Bunun kriminal bir cürüm olduğunu biliyorsun değil mi? Polisler gelmeden çıksan uygun olur” dedi. 

 Borrell’in kelamlarını gülerek karşılayan Verlaan ise, “Evet, özür dilerim. Ben Hollanda’dan bir gazeteciyim. Konferansınızı böldüğüm için üzgünüm” dedikten sonra oturumdan ayrıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ