İlham veren öğretmenler

Pes etmeyen kahramanların kıssalarına global salgın şartlarına karşın orta verilmediğini anlatan Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin …

22 Kasım 2020 4 0

Pes etmeyen kahramanların kıssalarına global salgın şartlarına karşın orta verilmediğini anlatan Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, şöyle konuştu:
“Dünya çapında çok güç, travmatik günlerden geçiyoruz. Koronavirüsle çaba sürecinde çocuklarımızın elini bırakmayan, eğitimin gücüyle bizleri ayakta tutan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek az. Tüm kahraman öğretmenlerimizi temsilen seçtiğimiz üç eğitimcinin öyküsü Türkiye’ye armağan olsun.”

O ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNİN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Kendi Öykünü Yaz” sloganıyla hayata geçirilen projede bu yıl üç öğretmenin öyküsüne yer verildi. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği projede üç öğretmenin öyküsünü onların sayesinde hayatları değişen öğrencileri anlattı.
Diyarbakır’ın Kumrucuk Köyü’nde kara tahta ve sıralardan oluşan bir sınıftan ibaret okulu bir hayat, bilim ve sanat merkezine çeviren köy öğretmeni Hasan Kartal’ın kıssasını öğrencisi Azra Tosun aktarırken,
İzmir’de otizmli opera kısmı öğrencisi Recep Ege Altıncıoğlu, kendisini konservatuvara ve dünya birinciliğine taşıyan Müzik Öğretmeni Orçun Berrakçay’ı, İstanbul’da 20 yaş altı genç atletler 4×400 koşusunda Türkiye’ye birinci kere Avrupa şampiyonluğunu getiren ulusal sportmen Oğuzhan Kaya, kendisini keşfeden ve yetiştiren vücut öğretmeni Samet Eğribel’i anlattı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ