İnternette Araştırma Yapmış: Berlin’de Ormanda Bulunan Kemiklerin Akabinde Bir Kişi Yamyamlık Kuşkusuyla Gözaltına Alındı

Almanya’nın başşehri Berlin’de ormanlık bir alanda insan kemikleri bulunmasının akabinde polis cinsel şiddet kaynaklı cinayet ve “insan eti …

21 Kasım 2020 4 0

Almanya’nın başşehri Berlin’de ormanlık bir alanda insan kemikleri bulunmasının akabinde polis cinsel şiddet kaynaklı cinayet ve “insan eti yemek” kuşkusuyla bir kişiyi gözaltına aldı.

Berlin’in kuzeyindeki bu alanda insan kemikleri bulundu.

Hürriyet’in Alman medyasından aktardığına nazaran adli tıp uzmanları, 8 Kasım’da parkta gezenler tarafından bulunan kemiklerin, elektrik mühendisi 44 yaşındaki Stefan T.’ye ilişkin olduğunu belirledi.

5 Eylül gecesi konutundan ayrılan Stefan T.’den bir daha haber alınamamıştı.

“Yamyamlık kurbanı olduğuna dair güçlü deliller var”

Berlin merkezli BZ gazetesine konuşan bir polis yetkilisi, bulunan kemiklerden birinin üzerinde hiç et bulunmadığını belirtirken, Stefan T.’nin “yamyamlık kurbanı” olduğuna dair güçlü kuşkunun oluşmasına yol açan ayrıca ispatlar olduğunu da söyledi.

Kuşkulu 41 yaşında bir matematik öğretmeni

Polis, iz takip köpeklerinin yönlendirmesi sonucu matematik öğretmeni olduğu belirlenen 41 yaşındaki Stefan R.’nin Berlin’deki konutuna ulaştı.

İnternette araştırma yapıp kurbanla temasa geçmiş

Berlin Savcılığı Sözcüsü Martin Steltner, şüphelinin ‘yamyamlığa ve insan eti yemeye ilgisi olduğunu’ ve daha evvel hususa ait internet üzerinden araştırma yaptığını belirtti.

Steltner ayrıyeten, maktül ve şüphelinin internet üzerinden daha evvel temas kurduğunu kaydetti.

Stefan R.’nin internette yamyamlıkla ilintili sohbet odalarını ziyaret ettiği bilgisi Alman medyasına da yansımıştı.

Alman medyası, 2006’da mahpusa giren Armin Meiwes olayıyla bu olay ortasında benzerlik kurdu.

Armin Meiwes, insan eti yemekle ilgilenen bireylerden oluşan bir sohbet odasında kurbanıyla tanışmıştı.

İşlediği cinayeti kameraya alan 44 yaşındaki Meiwes’in 43 yaşındaki kurbanını kendi cinsel istekleri doğrultusunda öldürdüğü belirlenmişti.

Sputnik Türkiye, BBC Türkçe ve Hürriyet

BENZER KONULAR
YORUM YAZ