KKTC’de felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

KKTC’de Ozanköy, Çatalköy Sanayi, Lapta Oteller bölgesi ve Karşıyaka’da dün meydana gelen hortum hayatı felç etti. Felaketin boyutu gün ağırınca …

22 Kasım 2020 4 0

KKTC’de Ozanköy, Çatalköy Sanayi, Lapta Oteller bölgesi ve Karşıyaka’da dün meydana gelen hortum hayatı felç etti. Felaketin boyutu gün ağırınca ortaya çıktı. Hortumun akabinde bölgedeki bazı binaların çatıları uçarken, araçlar devrildi, kopan ağaçlar araçların üzerine düştü, duvarlar çöktü. Hortum nedeniyle elektrik telleri ile direkler zarar gördü.

ELEKTRİK TRAFOSU BOMBA ÜZERE PATLADI

KKTC’nin elektrik gereksinimini karşılayan Teknecik santrali de hortumdan etkilendi, elektrik akımını sağlayan trafoda patlama meydana geldi. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu her hangi bir kazaya sebebiyet vermemek ismine belirli bir mühlet Girne’ye elektrik akımını durdurdu.

Felaketin boyutlarıysa sabah saatlerinde ortaya çıktı. 

YARALAR SARILMAYA BAŞLANDI

Bölgede hasar tespit ve etraf paklığı için ağır bir çalışma yürütüldü. Sökülen ya da devrilen elektrik direkleri yenileri ile değiştirilerek bölgeye yine elektrik sağlandı. Yaraların sarılmaya başlandığı Çatalköy’de gruplar, hasar tespit ve onarım çalışmalarına devam ediyor. KKTC Turizm ve Etraf Bakanı Kutlu Cihan, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Çatalköy Belediye Lideri Mehmet Hulusioğlu hasar gören alanda incelemede bulundu. Çatalköy Belediye Lideri Mehmet Hulusioğlu yaptığı açıklamada çalışmaların sürdüğünü ve  Cumhurbaşkanlığı’da yapılacak toplantıyla hasarın boyutlarının ele alınacağını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ