Muhalefetin ‘Cumhurbaşkanlığı’nın Kaç Uçağı Var?’ Sorusu Tarım Bakanı’na Havale Edilmiş

Cumhurbaşkanı ve Erdoğan ile MHP Genel Önderi Devlet Bahçeli’nin Kıbrıs’a 8 uçakla yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanlığı’na ait uçaklar …

20 Kasım 2020 5 0

Cumhurbaşkanı ve Erdoğan ile MHP Genel Önderi Devlet Bahçeli’nin Kıbrıs’a 8 uçakla yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanlığı’na ait uçaklar tekrar gündem yarattı. CHP Milletvekili Mürsel Alban Cumhurbaşkanlığına ait uçak sayısını ne Cumhurbaşkanlığı’ndan ne de bakanlıklardan öğrenemediklerini anlattı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin KKTC’ye ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığı’na ait uçakların tekrar tatışma yarattığını hatırlattı. 

Bu tartışmalardan önce Cumhurbaşkanlığı’na ait uçak sayısını öğrenmek için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdiğini anlatan Alban, “Amacımız 2019 yılında Muğla’da çıkan yangınların yeteri kadar uçak olmaması nedeniye uzun sürede söndürülememesine dikkat çekmekti” dedi. 

Fuat Oktay’ın soru önergesini Tarım ve Orman Bakanı’na sevk ettiğini belirten Alban, “Güler misiniz, ağlar mısınız. Devletin kimler tarafından nasıl ciddiyetsiz bir halde yönetilmesinden bir örnektir bu” kelamlarını kullandı.

“Ulaştırma Bakanlığı ‘bizimle ilgisi yok’ dedi”

Tıpkı soruların CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel tarafından Fuat Oktay’a sorulduğunu hatırlatan Alban, “Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Oktay, Küme Başkanvekilimize ‘konu Ulaştırma Bakanlığını ilgilendirmektedir’ karşılığını vermiş.  Bunun üzerine hem Sayın Özel hem de ben Ulaştırma Bakanlığı’na  “Cumhurbaşkanı’na ait kaç uçak vardır?” diye sorduk. Ulaştırma Bakanlığı’ndan bize, “Konunun Bakanlığımız ile ilgisi bulunmamaktadır” yanıtı geldi” diye konuştu.

“Uçmayan uçaklara en az 13 milyon dolar bakım parası harcanmış”

Alban, şunlarıkaydetti:

İlginizi çekebilecek öteki haberler

BENZER KONULAR
YORUM YAZ