Üniversitelerde online konferans uygulaması periyodu

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya nazaran, Şenel, üniversitenin “Kariyer Merkezi ve Öğrenci Toplulukları” uyumuyla …

20 Kasım 2020 7 0

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya nazaran, Şenel, üniversitenin “Kariyer Merkezi ve Öğrenci Toplulukları” uyumuyla gerçekleştirilen online konferans programının bu haftaki konuğu oldu.

Mekanik sistem tasarım kümesi üç boyutlu modelleme ve toleranslandırma alanında bilgi veren Şenel, havacılık ve savunma sanayi ürünlerinin global çapta büyük iş birlikleriyle üretildiğini belirtti.

Havacılık ve savunma endüstrisinde global bir güç olabilmek, katma bedelli eser üretebilir ve satabilir hale gelmek için geometrik boyutlandırma ve toleranslandırmaya büyük değer verilmesi gerektiğine dikkati çeken Şenel, “Bu alanlarda kendimizi geliştirmek ve üretken olmak istiyorsak geometrik boyutlandırma ve toleranslandırma üniversitelerde zarurî ders olmalı. Böylelikle üniversitelerimiz, katma pahaya sahip yerli ve milli ürünler tasarlayıp üreten mühendis yetiştirilebilecek.” sözlerini kullandı.

 TÜBİTAK SAGE’deki deneyimlerini de aktaran Şenel, konuşmasının akabinde idari ve akademik çalışanın sorularını yanıtladı.

Programın akabinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Şenel’e iştiraklerinden ötürü teşekkür etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ