Yerli üreticiden, Ordu’ya 70 milyon euro’luk yeni yatırım

20 Kasım 2020 5 0

Üretime geçtiği 1984 yılından bu yana, ekonomik olarak büyümenin üretim ve ihracattan geçtiğine inanan Çamsan Ordu, Pandemiye rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Çamsan Ordu’nun 70 milyon euroluk yeni yatırımı, tıpkı vakitte 100 kişilik ek istihdam manasına geliyor.

Tabiatla dost bir formda üretim yapacak olan MDF3 tesisinin, Çamsan Ordu’nun üretim kapasitesini iki buçuk kat, ihracat kapasitesini ise üç kat daha artıracağını söyleyen Çamsan Ordu A.Ş. Yönetim Şurası Önderi Hakan Poyraz sözlerine şu formda devam etti;

Ülkemizdeki refah seviyesinin ve ekonomik büyümenin üretim ve ihracat ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. 2018’in ikinci yarısına baktığımızda neredeyse tüm kısımlarda değerli bir dalgalanma gördük. Bu dalgalanmalar sonucu şirketler yatırımlarını ya ertelendi ya da iptal etti. Çamsan Ordu olarak biz de kıymetli değerlendirmeler yaptık ve ülkemize olan inancımız ile son iki yılda planladığımız yatırımımıza devam etme kararı aldık. Alman Dieffenbacher firmasıyla muahedeye vararak, toplam 70 milyon euro tutarındaki yeni MDF tesisimize hız verdik. Bu yeni yatırımımız ile eser çeşitliliğimizi artırmayı ve etrafa hassas, son teknoloji ile donatılmış yeni bir MDF üretim tesisini ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz.”

Ağaç panel pazarının büyüklüğü 2026 yılında 230 Milyar dolara çıkacak.

“Ağaç panel marketinin büyüklüğü 2020 yılında 154 Milyar dolar iken bu sayı 2026 yılında 230 Milyar dolara çıkacak. Kısım özellikle Asya'da çok hızlı büyüme gösteriyor, Kuzey Amerika ve Avrupa'da da tekrar MDF'ye olan talebin hızla arttığını yeni raporlardan takip ediyoruz. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu yatırımımız ile globalde de pazar payımızı büyüteceğiz.

Kısmın lider oyuncularından biri olmaktan gurur duyuyoruz. Çamsan Ordu ailesi olarak her vakit etik kurallarımız çerçevesinde en düzgününü başarmayı hedefledik ve bundan hiç şaşmadık. Ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımız ile yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”

Çamsan Ordu’nun MDF3 yatırımının inşaatının 2021’in birinci çeyreğinde tamamlanarak üretime başlaması hedefleniyor. Tesis Altınordu Kökenli’de bulunuyor.


Hibya Haber Ajansı

DİĞER GALERİLER
YORUM YAZ